iSTYLE 60W PRO CHARGER - white

SKU
PL9915101100002

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 

Достапност

Детали

Компактен адаптер со USB-C приклучок за испорака и USB-A 3.0 влез со Qualcomm® Quick Charge ™ 3.0 технологијата. Со вкупна моќност од 60W, адаптерот е погоден за полнење на MacBook Pro преносни компјутери, MacBook Air, MacBook 12 "и други влезови за полнач од тип C. Полначот исто така е опремен со приклучок Qualcomm® Quick Charge ™ 3.0 USB-A кој вашиот телефон може да го полни до 2,5x побрзо од конвенционалниот адаптер, а капацитетот за полнење од 18W е доволен за брзо безжично полнење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
iSTYLE
Weight
0.0000
EAN code
8596049111835
Боја
White
MagSafe compatibility
No
Charger type
Wall charger
Компатибилност - адаптер
USB, USB-C
Mac компатибилност
MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)

Product declaration