24" LG UltraFine 4K

SKU
24MD4KL

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

 • Оптимизирани перформанси на бои за mac
 • LG 24MD4KL нуди неверојатен UHD дисплеј, над 8 милиони пиксели. Додека гледате, уредувате слики или гледате видеа на вашиот Mac, овој монитор со високи перформанси обезбедува перфектна резолуција од 4K.
 • Побогата боја, подобра осветленост
 • Поддржувајќи ги DCI-P3 и 500-те нити на осветленост, LG UltraFine ™ 4K дисплејот може да прикаже изострени текстови и живописни слики со широка палета на бои и опсег на бои.
 • Моќни и разноврсни влезови
 • LG UltraFine ™ 4K дисплејот со Thunderbolt ™ 3 поддржува 4K Daisy Chain подесување за конфигурирање на разноврсна Mac работна станица, како и за полнење на Mac до 85W истовремено без посебен кабел за полнење.
 • 4K Daisy Chain
 • Воспоставување на двоен монитор со поврзување на два 4K монитори и лаптоп користејќи Thunderbolt ™ 3 кабел.
 • Компатибилен со сите Mac уреди
 • Thunderbolt ™ 3 влезовите на 24MD4KL се целосно компатибилни со сите Mac уреди * кои поддржуваат Thunderbolt ™ 3 и USB Type-C ™. И влезовите USB Type-C ™ нудат дополнителна конекција и моќ за компатибилни уреди и додатоци.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  LG
  Weight
  43587.0000
  EAN code
  8806098566785
  Боја
  Black
  Големина
  No
  Display - Panel Type
  IPS
  Display - Surface Treatment
  Low reflective treatment
  Резолуција
  3840 x 2160
  Viewing angle
  178º(R/L), 178º(U/D)
  Contrast Ratio
  1200:01:00
  Brightness
  540cd (Typ.)
  Display - Response Time
  14ms (GtG, Not Support OD)
  Speaker Power
  Speaker Yes
  Speaker Type Rich Bass
  Speaker Output 5W
  Speaker Channel 2ch
  Mac компатибилност
  iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018), Mac Pro (2019), MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16"
  iPad компатибилност
  iPad Pro 12,9" (6. gen), iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen)
  Коментар
  USB Type-C, Thunderbolt ;

  Product declaration