27" LG Monitor Ultra Clear 5K

SKU
27MD5KL-B.AEU
 

Stock information

Бесплатна достава на сите производи од нашата понуда.
ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ
More details >

Детали

 • Богата боја, подобра деталност

 • Спектарот на бои на P3, 99% ви овозможува прецизно да ги уредувате вашите фотографии со висока резолуција. Ќе добиете исклучителни детали и богата боја на овој 5K дисплеј.

 • 5K екран со Thunderbolt ™ 3 влез

 • 5K екранот со Thunderbolt ™ 3 влез може да пренесува 5K видеа и податоци, истовремено полнејќи го вашиот MacBook Pro (до 85W) со еден кабел. Плус, трите USB-C низводни влеза (USB 5 Gbps) ви овозможуваат да ги поврзете дополнителните уреди по потреба .

 • Ултимативна прегледност

 • LG UltraFine ™ 5K екранот достигнува светлина од 500cd / m² и може да прикаже широк спектар на бои и контраст. Можете да почувствувате живописни и реалистични слики на 5K екранот, што ви овозможува поприродна претстава.

 • Постојана боја и јасност

 • Овој 5K монитор со IPS ја минимизира промената на бојата и обезбедува детални, точни слики на UltraFine ™ 5K екранот. Бојата е доследна од крај до крај.

 • Јасна комуникација и забава

 • Екранот LG UltraFine ™ 5K има внатрешна веб камера и звучници / микрофон, кои се совршено прилагодени за забава и комуникација, овозможувајќи ви да гледате филмови или да водите видео разговор.

 • Лесна дисплеј контрола со macOS

 • Деталната контрола на подесувањата на екранот, како што е осветленоста, може да се направи со користење на macOS без потреба да се користат физичките копчиња.

 • Мултифункционален менаџер на екранот

 • LG Screen Manager е оптимизиран за macOS за да обезбеди различни мулти-екран опции.
  На пример, тој може автоматски да го подели екранот на две до четири рамки, според потребите на корисникот.

 • Практично прилагодлив држач за прикажување

 • LG UltraFine ™ 5K дисплеите имаат приспособливо подесување на висината и наваленоста. Корисниците можат да ја прилагодат висината на екранот за да создадат по-лична, удобна работна површина или лесно да се монтира на екранот со користење на VESA држачот за монтирање.

 • ENERGY STAR®

 • Сертифицираните монитори со ENERGY STAR® ги задоволуваат строгите барања за енергетска ефикасност поставени од страна на Агенцијата за заштита на животната средина на САД во режими за вклучување, спиење и исклучување. Во просек, мониторите што се со ENERGY STAR® се 25% поефикасни од стандардните.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  LG
  Weight
  13.0000
  End of life
  No
  Боја
  црна
  Резолуција
  5120 x 2880
  Viewing angle
  178º / 178º