Linksys Velop AC4400 Whole Home Wi-Fi 2-pack

SKU
WHW0302-EU

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Velop Dual-Band серијата е целосен систем за Wi-Fi за целокупниот дом на модуларни јазли кои работат беспрекорно заедно за да создадат една мрежа со голема брзина и мрежи со голема достапност за целиот ваш дом. За разлика од традиционалните рутери со проширувачи на опсег, таа користи само еднo име и лозинка за Wi-Fi мрежа за да ви овозможи беспрекорно и сигурно Wi-Fi насекаде. Интелигентната мрежна Wi-Fi функционалност Velop, лесното поставување и убавиот дизајн го прават овој рутер совршена надградба од традиционалниот рутер систем.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
3.1300
EAN code
4260184666812
Боја
White
Големина
No
Connectivity
Ethernet
Бои
White
Димензија и тежина
24,66 x 38,43 x 10,8 cm
HomeKit compatibility
No
iPhone компатибилност
iPhone 5s or later
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Apple TV compatibility
Apple TV 3. gen, Apple TV 4. gen, Apple TV 4K
Mac компатибилност
iMac, Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)
Wireless connection
Tri Band MU-Mimo tehnologija (1 x 2,4GHz; 2 x 5GHz)
Wired Connection
2 x GIGA LAN/WAN priključek (10/100/1000 Mb/s)
Што има во кутијата?
2 db Linksys Velop
Ethernet kábel
2 db hálózati adapter
Használati utasítás
Nyomtatott dokumentáció
Коментар
Maksimalna hitrost je lahko dosežena samo z brezžičnimi napravami, ki podpirajo protokol IEEE 802.11ac. Na hitrost lahko vpliva več dejavnikov kot so oddaljenost od usmerjevalnika, količina prenesenih podatkov, uporabljeni materiali v zgradbi, operacijski sistem, kombinacija uporabljenih naprav in motnje okolice.

Product declaration