Mac Pro

SKU
Z0W3MK

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

0 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Достапност

  Добиј подарок во вредност од $

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.
  EDU ПОПУСТ
  More details >

  Детали

  Mac Pro"

  Mac Pro

  Со супериорни перформанси и напредни опции за конфигурација, Mac Pro е дизајниран за професионални корисници кои сакаат да ја поместат границата на можностите.

  Mac Pro

  Процесор

  До 28 јадра. Создавајте без прекини. Во срцето на Mac Pro е новиот Intel Xeon процесор со 28 јадра, најмногу од сите Mac досега. Покрај тоа, проширените L2 и споделени L3 caches и 64 PCI Express ленти нудат огромен опсег при комуникација со процесорот.

  Intel Xeon

  до

  28 јадра

  Turbo Boost

  до

  4,4 GHz

  До

  56

  нити

  До

  66,5 MB

  caches

  Графика

  Дизајниран за супериорни перформанси. Ви го претставуваме Mac Pro Expansion модулот или MPX модул, што на професионалците им дава највисоки перформанси за создавање 3Д анимации, создавање на 8K сцени или дизајнирање екстремно реални игри.

  Mac Pro

  AMD Radeon Pro Vega II
  Компјутерски перформанси до 14 teraflops

  MPX конектор
  Енергија до 475 W

  Infinity Fabric Link
  До 5x побрз трансфер на податоци

  Стандарден PCI Express x16
  Енергија до 75 W

  Thunderbolt 3
  Пренос на податоци до 40 GB/s

  До

  4 графички процесори

  AMD Radeon Pro Vega II

  До

  56,8

  единечна прециснот на teraflops

  До

  128 GB

  HBM2 меморија

  До

  1 TB/s

  ширина на опсег на меморија

  УРЕДУВАЊЕ НА ВИДЕО СНИМКИ

  Ви го претставуваме Apple Afterburner.
  Afterburner го менува начинот на кој професионалците се справуваат со слики кои се во движење. Ви овозможува да се префрлите од камера во timeline и од почеток да работите на датотеки во 4K или во дури 8K резолуција

  Mac Pro

  До

  16 stream-ови

  4K ProRes 422 видео снимки при 30 fps

  МЕМОРИЈА

  Заборавете на сè што знаете за меморијата. Mac Pro има шест канали на супер брза ECC меморија и 12 физички слотови DIMM, така што може да има до 1,5 TB меморија и да се справи со најсложените проекти во ниеден момент.

  Mac Pro

  БЕЗБЕДНОСТ И ПРОСТОР

  До 4TB слободен простор за складирање. Mac Pro je razvijen na arhitekturi all-flash prostora koja mu omogućava najbolje moguće performanse. Osnovni model ima 256 GB SSD, a može se konfigurisati do SSD-a od 4 TB. Naravno, sve je enkriptovano Apple T2 Security čipom.

  Mac Pro Mac Pro

  ЕКСТРЕМНО БРЗО ПОВРЗУВАЊЕ

  Моќно поврзување. Постојат четири Thunderbolt 3 влезови, два USB-A и два Ethernet приклучоци до 10 GB, а со секој MPX модул добивате дополнителен капацитет. Поврзете се со до дванаесет Apple 4K дисплеи или до шест XDR Pro дисплеи.

  Mac Pro

  ДИЗАЈН

  Формата ја следи функцијата. Алуминиумското куќиште може да се подигне на држач од не'рѓосувачки челик, овозможувајќи пристап до сите компоненти од секоја страна, за неверојатна слобода во конфигурацијата. Mac Pro е исклучително цврст и стабилен при кревање или поместување благодарение на заоблените рачки од не'рѓосувачки челик.

  Mac Pro

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Weight
  0.0000
  Големина
  No

  Product declaration