Apple Pro Display XDR

SKU
apple-pro-display-xdr-1

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

330.390 МКД

Избрана конфигурација
   
  Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

  Достапност

  Добиј подарок во вредност од $

  Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

  Детали

  Apple Pro Display XDR"

  Apple Display

  Првиот 6K ретина 32-инчен дисплеј. Осветленост до 1600 нити. Неверојатен опсег на контраст од 1.000.000: 1 и супер широк агол на гледање со исклучително точен приказ на повеќе од милијарда бои.

  Apple Display

  Екстремно широк динамички распон
  Pro Display XDR го крева нивото на квалитет на осветленост, контрастот и бојата за да се добие најточен преглед на она што го правите на екранот. Тоа е екстремен динамичен опсег кој е драстично подобар од високиот динамичен опсег.(HDR)

  1 000 нитиApple Display

  осветленост на целиот екран

  1 600 нитиApple Display

  максимална вредност на осветленост

  1.000.000:1Apple Display

  распон на контрастот

  10-битниApple Display

  длабочина на боја

  P3Apple Display

  широк опсег на бои

  LED во ново светло
  Pro Display XDR може значително да го намали blooming ефектот со напредната LED технологија, обликување на светлина и паметна обработка на слики. Ова му овозможува да постигне неверојатна осветленост и контраст преку комбинација на многу светли и многу темни зони. На кратко, ултрареален приказ.

  Apple Display

  Врвен квалитет на бои и контрасти.
  Благодарение на најнапредната технологија за поларизација, Pro Display XDR овозможува исклучително широк агол на гледање. Затоа повеќе луѓе можат да гледаат нешто на дисплејот во исто време без да изгубат боја и квалитет на сликата кога гледаат од страна. Всушност, страничниот контраст на гледање е до 25 пати подобар од стандардниот LCD.

  Apple Display

  Како и да го свртите, вие работите подобро од кога било.
  Со Pro Stand можете целосно да ги прилагодите висината, наваленоста и ротацијата на дисплејот. Обезбедува стабилност без да зазема многу простор. И бидејќи дисплејот може да се позиционира и хоризонтално и вертикално, тој е совршен за извршување најразлични работи.

  Apple Display

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Големина
  No
  Display - Panel Type
  32" (дијагонално) IPS LCD дисплеј со Oxide TFT технологија
  Резолуција
  6016 x 3384
  Viewing angle
  Супер широк агол со јасни бои и контраст 89º лево, 89º десно, 89º горе, 89º долу целосно ламиниран ; Рефлективност од 1,65% (стандард)
  Brightness
  1000 нити во стандарден режим (во режим на цел екран), 1600 нити на врвот
  Max. Display Colours
  10-битна длабочина за 1.073 милијарда бои
  Wired Connection
  Еден влез за поврзување со Mac Pro или кој било друг компјутер што поддржува Thunderbolt 3 (полнење 96W)
  Три USB-C (USB 2) влезови за полнење или синхронизација
  Што има во кутијата?
  Pro Display XDR
  Кабел за полнење (2 m)
  Apple Thunderbolt 3 Pro кабел (2 m)
  Крпа за бришење

  Product declaration