Moshi Helios Lite 13inch

SKU
conf-moshi-helios-lite-13-inch-mk
Боја
Black %
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Идеална понуда за оние кои бараат ранец во кој ќе можат да го носат својот 13" лаптоп со дополнителен простор за книги, папки и шише вода. Може уредно да се сместат пенкала, полначи, телефон и кабли во бројните прегради кои овој ранец ги нуди. Предниот Napoleon џеб нуди брз и лесен пристап до поважни предмети како што се паричник, пасош или авио билет.

Карактеристики

  • Простор за 13" лаптоп.
  • Ултра лесен и издржлив материјал.
  • Преден Napoleon џеб кој е одличен за чување поважни предмети.
  • Водоотпорен слој кој заштитува од дожд и снег.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Големина
No
Производител
Moshi
EAN code
4713057252327
Боја
Black
Големина
13inch
Капацитет
13inch
Материјал
Polyester
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older)
Димензија и тежина
Димензии: 11.22 "x 3.94" x 15.16 "(28.5 x 10 x 38.5 cm)
Тежина: 730 г
Производител
Moshi
Weight
0.8000
EAN code
4712052319431
Боја
Light Blue
Големина
13inch
Капацитет
13 inch
Материјал
Polyester
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011-2014) , MacBook Air 13" (Mid 2010 or older) , MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older)
Димензија и тежина
28,5 x 10 x 38,5 cm
730 gramm
Производител
Moshi
Weight
0.8000
EAN code
4712052319424
Боја
Light Grey
Големина
13inch
Капацитет
13 inch
Case Size
up to 13"
Тип на футрола
ранец
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook 13", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 11" (Mid 2011 or older) , MacBook Air 13", MacBook Air 13" (Mid 2011-2014) , MacBook Air 13" (Mid 2010 or older) , MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 13" (2012 or older)
Димензија и тежина
28,5 x 10 x 38,5 cm
730 gramm

Product declaration