Moshi iGlaze MacBook Pro 12inch (2015-2018) Ultra-slim Hardshell Case - Clear

SKU
99MO071905

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Карактеристики:

  • Ултра тенка, лесна и издржлива заштита за Вашиот MacBook
  • Лесен за поставување и вадење.
  • Целосна заштита од гребнатини.
  • Гумена подлога за заштита од пад.
  • Целосна достапност до сите порти и до MagSafe конекторот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
EAN code
4712052317598
Боја
Clear / Transparent
Големина
MacBook 12inch
Материјал
Rubber, TPU (Thermoplastic polyurethane)
Case Size
12"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook 12"

Product declaration