Moshi iGlaze MacBook Pro 12inch (2015-2018) Ultra-slim Hardshell Case - Clear

SKU
99MO071905
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Карактеристики:

  • Ултра тенка, лесна и издржлива заштита за Вашиот MacBook
  • Лесен за поставување и вадење.
  • Целосна заштита од гребнатини.
  • Гумена подлога за заштита од пад.
  • Целосна достапност до сите порти и до MagSafe конекторот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
EAN code
4712052317598
Боја
јасен / транспарентен
Големина
MacBook 12inch
Материјал
Rubber, TPU
Case Size
12"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook 12"

Product declaration