Moshi Mini DisplayPort to HDMI Адаптер Pro (4K - 60Hz)

SKU
99MO023241

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 

Stock information

Бесплатна достава на сите производи од нашата понуда.
ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ
More details >

Детали

Moshi Mini DisplayPort to HDMI Adapter Pro овозможува ултра висока 4K видео резолуција и мулти канален дигитален сараунд звук на Вашиот Ultra HD TV или монтитор. Напреднио чип овозможува 60Hz освежување со 4:4:4: "chroma sub-sampling". Двата дела на адаптерот се обложени со алуминиум кој ги намалува електромагнетните пречки.

Карактеристики

  • Подржува 4K UHD резолуција (3840 x 2160) со 60fps.
  • Обложен со алуминиум.
  • Подржува мулти канален дигитален звук како на пример SACD, DTS-HD MA или Dolby TrueHD.
  • 4:4:4 chroma sub-sampling.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Moshi
Weight
0.1000
EAN code
4712052319509
End of life
No
Length
No
Боја
сребрена
Компатибилност - адаптер
HDMI, Mini DisplayPort, Thunderbolt
Mac компатибилност
iMac, Mac mini (2018), MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)