Nanoleaf Light Smarter Kit ритмички панели - 15 панели

SKU
NL28-2010TW-15PK

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Паметното осветлување од Nanoleaf со 15 панели - паметен сет на ритмички панели

Нанолеф Аурора е интелигентен модуларен систем за осветлување кој овозможува триаголни панели да бидат меѓусебно поврзани во која било форма, создавајќи уникатно осветлување.

Главни карактеристики:

  • Панелите работат само заедно со контролната единица Nanoleaf Light
  • интелигентен модуларен систем за осветлување
  • Ви овозможува да се поврзете едни со други, создавајќи анимации од која било брзина, боја и тип на транзиција
  • Контрола на апликации за мобилни телефони - iOS / Android

Tехнологија за паметно осветлување - „Nanoleaf Aurora“

  • Интелигентниот систем за осветлување на Nanoleaf Aurora се состои од триаголни светлосни панели. Користете леплива лента за да ги прикачите овие панели на ѕид, стакло или друга рамна површина. Потоа, ќе ја поврзете добиената форма со помош на мали конектори. Ефектите на осветлувањето се активираат од невидливата контролна единица, која истовремено го поврзува системот со електричната мрежа.
  • Aurora-та е поставена и контролирана со употреба на апликација за паметен телефон која се поврзува преку Wi-Fi. Гласовната контрола преку Siri на вашиот iPhone е исто така можна. Исто така, можете да го прилагодите интензитетот на светлината со апликацијата или гласот.
  • Nanoleaf Aurora нуди многу простор за креативност - светлосните панели имаат до 16,7 милиони бои и исто така нудат широк спектар на анимации и ефекти.
  • Основниот сет содржи 9 светлосни панели. Овие панели имаат тежина од 200g, странична должина од 24 см и влез на моќност од 2W. Сетот може да се прошири со сет на уште три панели за уште поефикасни и поголеми форми. Една контролна единица ви овозможува да поврзете до 30 панели.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Nanoleaf
Weight
43558.0000
EAN code
740016551812
Големина
No
HomeKit compatibility
No

Product declaration