Netatmo - Rain Gauge for the Weather Station [NRG01-WW]

SKU
NRG01-WW

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Measure the precise amount of rainfall. Receive an alert when it rains and only water your plants when you need to. Analyze your data using a histogram.

  • A Rain Gauge on your Smartphone
  • Receive an alert on your smartphone the moment it starts raining
  • Measure the rainfall and decide how much watering your plants need
  • The Netatmo Rain Gauge only works with the Netatmo Weather Station, sold separately
  • Only one rain gauge can be connected to a Netatmo Weather Station

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Netatmo
Weight
0.2000
EAN code
3700730500210
Боја
Black
Модел
No
Големина
No
Connectivity
No
Капацитет
No
Compatibility iOS
iOS 6 and higher
iPhone компатибилност
iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPhone 4
iPad компатибилност
iPad Air, iPad mini 2, iPad mini, iPad with Retina Display, iPad (3. gen), iPad 2
Батерија
• 2 AAA batteries

Product declaration