Nonda USB Type-C to USB 3.0 Type-A Mini Adapter

SKU
conf-nonda-usb-c-to-usb-3-0-type-a-mini-adapter-mk
Најмалиот USB-C Adapter во светот.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!
  • Полнете ги сите USB уреди додека работите.
  • Пренесете податоци со брзина USB 3.0 SuperSpeed (USB 3.1 Gen 1).
  • Направен од високо квалитетна алуминиумска легура, Mini Adapter е компактен, издржлив и пренослив.
  • Дизајниран во Германија, Mini Adapter доаѓа во три бои за да се совпаѓа со вашиот нов MacBook.
Производител
Nonda
End of life
No
Компатибилност - адаптер
USB, USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12"
Производител
Nonda
Боја
сива
Производител
Nonda
Боја
сребрена
Производител
Nonda
Боја
златна