Sphero SPRK Edition

SKU
S003SAP

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Не постои правило кое вели дека учењето не треба да биде забавно, или дека играњето не може да биде вредно. Ако постои, ние го направивме SPRK Edition . Знаеме дека децата го сакаат Сферо, па ја претворивме таа љубов во учење и создавање. СПРК ги прави вештините на иднината достапни и практични. И што е најважно, забавно. Искуството на апликацијата SPRK Lightning Lab ви овозможува да ги дадете вашите нарачки за роботи со визуелни блокови кои претставуваат код - наш C-базиран јазик наречен OVAL. Веднаш видете ја врската помеѓу програмата што сте ја креирале и како храброста на вашиот Сферо работи и реагира. Sphero SPRK Edition ќе ја инспирира љубовта на роботиката, кодирањето и STEM принципите ... преку игра. SPRK е едноставен за почетници од сите возрасти, но сепак доволно софистициран за искусни програмери. Заедницата на СПРК напредува како илјадници деца ја обликуваат својата иднина преку забава и откритие. Разгорете ја вашата фантазија и пректшете ги правилата за учење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Orbotix
EAN code
854211006036
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
No
Connectivity
No
Капацитет
No
HomeKit compatibility
No
Compatibility
iOS, Android and Kindle Compatible
Wireless connection
Built-in LED glow Bluetooth connection (100 foot range)
Батерија
Inductive charging (over 1 hour of play on a full charge)
Што има во кутијата?
Sphero SPRK Edition Inductive charging base Genius kit with a protractor, notebook and pencil Quick Start guide to get you rolling problem free New Sphero SPRK app + free games available for download in the App Store, Google Play, and Windows Store Power Adapter (110V - 240V compatible, USA and International style plugs)

Product declaration