Tucano New Elements for Macbook Pro 13inch Touch Bar (2016) - Space Gray

SKU
BF-E-MB213-SG

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Tucano Elements Second Skin е мека, неопренска прекривка која е дизајнирана совршено да одговара на новите MacBook 12” преносни компјутери. Во внатрешноста MacBook-от е добро заштитен благодарејќи на anti-slip составот кој се состои од еластична мрежа која спречува случаен пад на уредот од навлаката кога е отворен патентот. Благодарејќи на дебелината од 4 мм, неопренската структура нуди додатна заштита од удари додека внатрешноста штити од гребнатинки. Карактеристики
 • мека неопренска навлака за MacBook 12”
 • Anti-Slip состав кој спречува падови
 • Flatlock метода на шиење
 • дебелина 4 mm
 • двоен патент за едноставен пристап на уредот
 • ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Tucano
  Weight
  0.3000
  EAN code
  8020252081918
  Боја
  Gray
  Модел
  No
  Големина
  No
  Капацитет
  No
  Материјал
  Neoprene
  Case Size
  13"
  Тип на футрола
  Sleeve
  Mac компатибилност
  MacBook 13", MacBook Air 13", MacBook Pro 13"
  Димензија и тежина
  Height: 23.5 cm
  Width: 31.5 cm
  Depth: 2.2 cm
  Weight: 0.182 g

  Product declaration