Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Pro 15inch - Black:

Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Pro 15inch - Black

SKU
HSNI-MBR15
Tucano Hard-Shell Case за MacBook Pro Retina 15" NIDO - Црна Издржлива и ултра - тенка маска за MacBook 15" која штити од гребнатинки и удари.
Бесплатна достава за сите нарачки над 3.000 МКД!

Модерната Nido футрола е направена од издржлив поликарбонантен материјал кој го штити твојот лаптоп од гребнатини и удари. Стилскиот провиден дизајн и мазна текстура со гумена прекривка овозможува стилски и модерен изглед на твојот MacBook.

Карактеристика за оваа футрола е нелизгачката гума која нуди стабилност на твојот уред и спречува уредот да се поместува при користење.

Производител
Tucano
EAN code
8020252053311
End of life
No
Боја
црна
Материјал
Polycarbonate
Case Size
15"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro Retina 15"
Капацитет
No