Tucano Nido HardShell за 15" MacBook Pro - црна

SKU
HSNI-MBR15

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Модерната Nido футрола е направена од издржлив поликарбонантен материјал кој го штити твојот лаптоп од гребнатини и удари. Стилскиот провиден дизајн и мазна текстура со гумена прекривка овозможува стилски и модерен изглед на твојот MacBook.

Карактеристика за оваа футрола е нелизгачката гума која нуди стабилност на твојот уред и спречува уредот да се поместува при користење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
Weight
0.3000
EAN code
8020252053311
Боја
Black
Модел
No
Големина
MacBook Pro 15inch
Капацитет
No
Материјал
Polycarbonate
Case Size
15"
Тип на футрола
Full case, Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015)

Product declaration