Tucano Nido HardShell за 13" MacBook Pro - транспарентна

SKU
HSNI-MBR13-TR

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Модерна Nido футрола изработена од траен поликарбонат кој го заштитува лаптопот од гребнатинки. На долниот дел е обложен со гумена постава која ќе спречи од лизгање на лаптопот по работната површина, но се грижи и за стабилноста на лаптопот. На долната страна се наоѓа отвор кој овозможува постојана циркулација на воздух, а со тоа и ефикасно ладење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
Weight
0.2700
EAN code
8020252048065
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Големина
MacBook Pro 13inch
Капацитет
No
Бои
Transparent
Материјал
Polycarbonate
Case Size
13"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook Pro 13" Retina (2013-2015)

Product declaration