Tucano Nido Hard Shell case for MacBook Air 13inch - Transparent

SKU
HSNI-MBA13-TR
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Fog transparent
NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Fog transparent
2.590 МКД

Достапен производ

MacBook 13” Sleeve
MacBook 13” Sleeve
2.990 МКД

Достапен производ

Tucano Velluto 13inch Case Stretchy neoprene & corduroy cover MacBook Pro/Air 13inch & Laptop 12inch - Green
Tucano Velluto 13inch Case Stretchy neoprene & corduroy cover MacBook Pro/Air 13inch & Laptop 12inch - Green
2.190 МКД

Достапен производ

NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Smoke Black
NEXT ONE MacBook Pro 14" Retina Display 2021 Safeguard | Smoke Black
2.590 МКД

Достапен производ

NEXT ONE MacBook Pro 14" Slim Shoulder Bag
NEXT ONE MacBook Pro 14" Slim Shoulder Bag
3.490 МКД

Достапен производ

MacBook Pro 16” Sleeve
MacBook Pro 16” Sleeve
2.990 МКД

Достапен производ

NEXT MacBook Pro 13” Retina Display Safeguard Fog Transparent
NEXT MacBook Pro 13” Retina Display Safeguard Fog Transparent
2.590 МКД

Достапен производ

"NEXT ONE SAFEGUARD FOR MACBOOK AIR 15” M2 FOG TRANSPARENT"
"NEXT ONE SAFEGUARD FOR MACBOOK AIR 15” M2 FOG TRANSPARENT"
2.790 МКД

Достапен производ

Детали

Модерна Nido футрола изработена од траен поликарбонат кој го заштитува лаптопот од гребнатинки.На долниот дел е обложен со гумена постава која ќе спречи од лизгање на лаптопот по работната површина, но се грижи и за стабилноста на лаптопот. На долната страна се наоѓа отвор кој овозможува постојана циркулација на воздух, а со тоа и ефикасно ладење.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Tucano
Weight
0.2700
EAN code
8020252048027
Боја
Clear / Transparent
Модел
No
Бои
Transparent
Материјал
Polycarbonate
Case Size
13"
Тип на футрола
Hard case
Mac компатибилност
MacBook Air 13"

Product declaration