Tucano Sleeve за 13" MacBook Air/Pro - црна

SKU
BF-E-MBA13
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Карактеристики

 • Направен со Tucano Anti-Slip System.
 • Може да се користи како целосна заштита во друга компјутерска торба.
 • Направен за заштита од сите страни.
 • Патентот е направен да не му наштетува на лаптопот.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Tucano
  Weight
  0.2000
  EAN code
  8020252010451
  Боја
  црна
  Модел
  No
  Големина
  MacBook Air 13inch
  Капацитет
  No
  Материјал
  Neoprene
  Case Size
  13"
  Тип на футрола
  Sleeve
  Mac компатибилност
  MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019)

  Product declaration