Tucano Sleeve за 13" MacBook Air/Pro - црна

SKU
BF-E-MBA13

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Карактеристики

 • Направен со Tucano Anti-Slip System.
 • Може да се користи како целосна заштита во друга компјутерска торба.
 • Направен за заштита од сите страни.
 • Патентот е направен да не му наштетува на лаптопот.

  ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Tucano
  Weight
  0.2000
  EAN code
  8020252010451
  Модел
  No
  End of life
  No
  Боја
  црна
  Материјал
  Neoprene
  Case Size
  13"
  Тип на футрола
  Sleeve
  Mac компатибилност
  MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019)
  Капацитет
  No
  Големина
  MacBook Air 13inch

  Product declaration