Smanos Wi-Fi/PSTN алармен систем - бела

SKU
W100

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

 • Приклучи и пушти W100 е дво-мрежа, WiFi / телефонска линија за аларм пријателски со аларм, со многу едноставна безжична поставка и нема механички копчиња што треба да се истрошат. Едноставно вклучете ја фиксната телефонска PSTN, следете ги лесните чекори за поставување преку WiFi и voila вашата куќа е заштитена. Потоа можете да го контролирате целиот систем преку команди со апликации за паметни телефони и кога ќе се активира аларм, претходно овластените корисници ќе бидат предупредувани од известување за притискање на апликација (или телефонски повик ако вашата куќа WiFi е спуштена).
 • Двојно ја зголеми безбедноста WiFi-врската е вашата примарна линија на одбрана. Тој е компатибилен со IEEE802.11b / g и работи на ширина на опсег од 2,4GHz. Со бесплатната апликација за смартфони за iOS или Android, можете да додадете / отстраните безжични сензори и да ги прилагодите поставките на системот самостојно, директно на апликацијата без да повикувате во скап инсталатор. Ако се активира аларм, вие и вашите овластени членови на семејството или соседите ќе добиете известување за притисок за паметни телефони и потоа може да преземете соодветно дејство. Телефонската врска PSTN работи како резервна копија, бидејќи напојувањето е исклучено и вашата домашна WiFi врска е компромитирана. Однапред овластените корисници ќе добиваат говорен повик доколку се активира аларм во ова сценарио.
 • Безмилосно сигурен Може да се препрограмираат до шест телефонски броеви за итни известувања. Алармот контролер W100 комуницира со своите детектори и сензори на комерцијален 868MHz или 915MHz, правејќи ги сите преноси на сигналот стабилни и без мешање.
 • Далечински чуда Бесплатната апликација е достапна и за паметните телефони за iOS и за Android и ви овозможува да останете поврзани со вашиот W100 без оглед каде сте во светот. Интерфејсот со апликации е интуитивен за да работи и естетски да се погледне, исто како и неговиот хардверски колега.
 • ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

  Производител
  Smanos
  Weight
  0.6000
  EAN code
  8718868020628
  Боја
  White
  Модел
  No
  Големина
  No
  Connectivity
  Wi-Fi
  Капацитет
  No
  Бои
  White
  Димензија и тежина
  138.8 x 125 x 125.5 mm
  HomeKit compatibility
  No
  Power
  DC 12V 500mA
  Батерија
  Backup Battery: 3.7V 1200 mAh18650 lithium battery
  Што има во кутијата?
  WiFi/Phone Line Alarm System MD2300 Wireless PIR Motion Detector DS2300 Wireless Door/Window Contact RE2300 Wireless Remote Control

  Product declaration