MacBook Pro M2 13.3" 8 CPU | 10 GPU | 8 GB | 256 GB SSD | Space Gray

SKU
MNEH3ZE/A
 

Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

MacBook Air 13” с M1 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
MacBook Air 13” с M1 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
Special Price 52.490 МКД
Regular Price 72.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | Хрватска тастатура
MacBook Air 13" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | Хрватска тастатура
79.790 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
MacBook Pro M3 Pro 14" | 11 CPU | 14 GPU | 512 GB | Space Black
Special Price 138.990 МКД
Regular Price 153.590 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | INT тастатура
MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Midnight | INT тастатура
73.790 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M3 чип | 16GB меморија | 512GB SSD - Space Grey | Хрватска тастатура
MacBook Air 13” с M3 чип | 16GB меморија | 512GB SSD - Space Grey | Хрватска тастатура
Special Price 103.490 МКД
Regular Price 106.990 МКД

Достапен производ

MacBook Pro M3 14" | 8 CPU | 10 GPU | 1 TB | Space Gray
MacBook Pro M3 14" | 8 CPU | 10 GPU | 1 TB | Space Gray
Special Price 129.999 МКД
Regular Price 134.690 МКД

Достапен производ

MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
MacBook Air 13” с M2 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Space Gray | INT тастатура
73.790 МКД

Достапен производ

MacBook Air 15" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Starlight | Хрватска тастатура
MacBook Air 15" с M3 чип | 8GB меморија | 256GB SSD - Starlight | Хрватска тастатура
Special Price 87.990 МКД
Regular Price 97.490 МКД

Достапен производ

Детали

MacBook Pro

За секоја прилика.

Со новиот М2 чип, најпреносливиот Apple компјутер сега е уште помоќен, притоа задржувајќи го својот препознатлив дизајн. Со батерија што трае до 20 часа и оди во чекор со твоите најсложени потреби во текот на денот, а и во добар дел од ноќта, додека системот за активно ладење обезбедува врвни перформанси во секој миг.Додатни информации

Со супер моќниот чип

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194253138082
Боја
Space Gray
Модел
256 GB
Големина
13inch
Капацитет
256 GB SSD
Тастатура
International English Keyboard
Processor GHz
Apple M2 chip with 8‑core CPU, 10‑core GPU, 16‑core Neural Engine
Меморија
8GB unified memory
Дисплеј
13.3"
Резолуција
2560 x 1600
Wi-Fi
802.11ax Wi-Fi
Bluetooth
Bluetooth 5.0 wireless technology
Thunderbolt
2x Thunderbolt 3 (USB-C)
Тастатура
International English keyboard

Product declaration