AirPods Max - Sky Blue

SKU
MGYL3ZM/A
 

Достапност

Детали

AirPods Max претставуваат нова визија на слушалки. Оригинален двигател на Apple за Hi-Fi звук. Дизајн кој одговара на секое уво до најмал детаљ. Со најдоброто Активно поништување на шум во светот, можете да ги блокирате надворешните звуци, а кога сакате да слушнете што се случува околу вас, префрлете се на опцијата Transparency.

Накратко за главните карактеристики
 • Динамичниот драјвер на Apple носи Hi-fi звук
 • Активното поништување на шумот ги блокира надворешните звуци
 • Опција за Transparency кога сакате да слушнете што се случува околу вас
 • Персонализираниот сараунд звук со динамично следење на главата целосно ве опкружува
 • Звукот на компјутерот комбинира прилагоден акустичен дизајн со чипот и софтверот на Apple H1
 • Едно притискање на Дигиталната круна одговара на повикот, го исклучува звукот или го вклучува вашиот тон, a со двојно притискање го завршува повикот
 • Мрежест дизајн со ушни перничиња од мемори пена
 • Достапен во сребрена, вселенски сива, небесно сина, зелена и розова боја
 • 20 часа слушање, гледање филмови или зборување
 • Кога ги чувате во елегантна паметна футрола, тие се префрлаат на режим на многу мала потрошувачка на батерија
 • Лесно поставување и прилагодување на вашата глава и автоматско префрлување од уред на уред
 • Споделување аудио од iPhone, iPad, iPod touch или Apple TV на два пара AirPods
 • Find My Ви овозможува да ја одредите точната локација на вашите AirPods слушалки

Правни известувања 1 Опкружувачки звук работи со филмови, ТВ и видеа во поддржаните апликации. Потребен е iPhone со TrueDepth камера за да се создаде персонализиран профил.
2 Траењето на батеријата зависи од поставките на уредот, околината, користењето и многу други фактори.
3 Потребна е сметка на iCloud и компатибилен уред на Apple со најновиот оперативен систем.
4 Потребен е компатибилен уред на Apple со најновиот оперативен систем.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
EAN code
194252245057
Боја
Metallic sky
Големина
No
Connectivity
Bluetooth
Earphone type
Over-Ear
MagSafe compatibility
No
iPhone компатибилност
iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15, iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (6. gen), iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 11" (4. gen), iPad Pro 11" (2. - 3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 4, iPad Air 3, iPad Air 2, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (8th gen), iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018), Mac Pro (2019), MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16", Mac Studio, MacBook Pro 13" M2, MacBook Pro 14" M1, MacBook Pro 14" M2, Macbook Pro 16" M1, Macbook Pro 16" M2, MacBook Air 13" M2, MacBook Air 15,3" M2, Mac Pro M2, Mac mini M2, Mac mini M2 Pro

Product declaration