Apple Magic Mouse 2 - Space Grey

SKU
MRME2ZM/A
 
Овој производ веќе не е на залиха. Избери друг заменски производ.

Заменски производи

Apple Pencil Pro
Apple Pencil Pro
8.790 МКД

Достапен производ

Apple Pencil (USB-C)
Apple Pencil (USB-C)
6.282 МКД

Достапен производ

Apple Pencil (2nd Generation)
Apple Pencil (2nd Generation)
8.790 МКД

Достапен производ

Apple Magic Mouse 3
Apple Magic Mouse 3
5.190 МКД

Достапен производ

Apple Pencil (1 gen.)
Apple Pencil (1 gen.)
7.090 МКД

Достапен производ

Magic Mouse - Black Multi-Touch Surface
Magic Mouse - Black Multi-Touch Surface
7.518 МКД

Достапен производ

Magic Keyboard with Touch ID and Numeric Keypad for Mac models with Apple silicon - Black Keys
Magic Keyboard with Touch ID and Numeric Keypad for Mac models with Apple silicon - Black Keys
12.490 МКД

Достапен производ

Apple Magic Keyboard за 11" iPad Pro/Air - INT English - Black
Apple Magic Keyboard за 11" iPad Pro/Air - INT English - Black
27.490 МКД

Достапен производ

Детали

Благодарејки на својот елегантен изглед и мазната површина на горната страна бежичниот Magic Mouse e поразличен од останатите глувчиња. Тој е првото Multi - Touch глувче во светот кое ви овозможува на неговата работна површина да работите на допир и со повлекување со два или три прсти да вршите различни функции. Можете да листате страни со еден прст да се движите низ веб или гледате фотографии со два прста, и да кликате на било кој дел на површината на глувчето.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
190198737489
Боја
Space Gray
Големина
No
Connectivity
Bluetooth
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (2. - 3. gen), iPad Pro 11" (2020), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 4, iPad Air 3, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (8th gen), iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), iMac Pro, Mac mini (2018), Mac mini (late 2014), Mac Pro (2019), Mac Pro (late 2013), MacBook 12", MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 13" Retina (2013-2015), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015), MacBook Pro 16"

Product declaration