Logitech Circle 2 Home Security Camera Wired

SKU
961-000419

Избраниот производ моментално го немаме на залиха.
Со притискање на копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" ќе Ве известиме кога истиот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Добиј подарок во вредност од $

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

CIRCLE 2 WIRED е лесна камера за инсталирање, поврзана со Wi-Fi домашна безбедносна камера која снима и ги складира снимките во вашиот безбеден, приватен cloud и работи со Amazon Alexa, Apple HomeKit and The Google Assistant.
Circle 2 е најдобрата безбедносна камера што може да ја купите за вашиот дом.
"Full HD wide-angle видео со ноќна визија
Ви овозможува да снимите навистина голема слика со широк агол од 180 степени, со 1080p HD видео преку ден или ноќ , со ноќно гледање кое е видливо до 15 метри.
Бесплатни паметни алерти - Добијте известувања на вашиот мобилен телефон од апликацијата, сликичка со манифестација на детектираното движење, за да "видите" што се случува дома без да ја отворите апликацијата.
Двонасочно зборување - По потреба преземете акција со користење на вградениот звучник и микрофон за да се поврзете со она што се случува дома веднаш.
Избегнувајте да трошите часови за сортирање низ снимките и да креирате видео од 30 секунди, реципирајќи ги најважните моменти од вашиот ден.
Дополнителните функции кои се плаќаат дополнително вклучуваат откривање на лица, зони за движење, сопствени дневни направени снимки и дополнителни денови на складирање - секоја нова камера доаѓа со бесплатен 10-дневен тест за да ги доживеете овие функции.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Logitech
Weight
0.2300
Боја
White
Големина
No
Connectivity
Wi-Fi
Бои
White
HomeKit compatibility
No
Compatibility iOS
iOS 8.2 and higher

Product declaration