Logitech Crayon Intense Sorbet

SKU
914-000034
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Logitech Crayon е разновиден, прецизен до пиксел дигитален молив. Дизајниран специјално за 6-тата генерација на iPad и нејзиниот голем дисплеј на мулти-допир Retina, Logitech Crayon носи уште една димензија за учење и отвора нови можности за креативност за било која наставна програма. Со Logitech Crayon и iPad заедно, единствената граница за она што е можно е имагинацијата на студентот.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Logitech
Weight
0.1000
EAN code
5099206082076
End of life
No
Боја
портокалова
Бои
Orange
Connectivity
Bluetooth
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11", iPad Air 3, iPad mini 5, iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018)