Apple Thunderbolt cable (2.0 m)

SKU
MD861ZM/A
 

Stock information

Бесплатна достава за нарачки над 3.000 МКД.

Детали

Технологијата Thunderbolt поддржува брз пренос на податоци со два независни канали од 10Gb / s. Технологијата Thunderbolt 2 може да ги поврзе двата канала за супербрз 20Gb / s. Користете го овој кабел за да ги поврзете уредите со Thunderbolt со Thunderbolt или Thunderbolt 2 приклучокот на вашиот Mac.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909630141
End of life
No
Length
2 meters
Боја
бела
Компатибилност - адаптер
Thunderbolt
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini, Mac Pro, MacBook Air 11", MacBook Air 13", MacBook Pro 13", MacBook Pro 15"