Apple Thunderbolt to Gigabit Ethernet Адаптер

SKU
MD463ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Apple Thunderbolt to Gigabit Ethernet адаптерот овозможува лесно да се поврзете на високо-квалитетна Гигабитна етернет мрежа. Мал и компактен, се поврзува на Thunderbolt влезот на Вашиот Mac компјутер и овозможува RJ-45 влез што поддржува 10/100/1000BASE-T мрежи.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909561247
Боја
White
Модел
No
Големина
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
Ethernet (RJ-45), Thunderbolt
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook Air 13", MacBook Pro 15" Retina (Mid 2012-2015)

Product declaration