Apple USB-C VGA Multiport Adapter

SKU
MJ1L2ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Apple USB-C VGA Multiport Adapter ви дава опција да се поврзете на вашиот MacBook компјутер кој има влезни USB-C порти или MacBook Pro компјутер кој има Thunderbolt 3 (USB-C) порти VGA приказ, додека во исто време, можете да поврзете било кој стандарден USB уред , како и USB-C кабел за полнење. Можете исто така да го поврзете кабелот за полнење со USB-C влезот за да го наполните вашиот MacBook или MacBook Pro. Apple USB-C VGA Multiport Adapter не е компатибилен со G-Tech G-DRIVE преносливите USB 3.0 хард дискови.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462075039
Боја
White
Модел
No
Големина
No
Connectivity
USB-C
Length
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
iPhone компатибилност
iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (6. gen), iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 11" (4. gen), iPad Pro 11" (2. - 3. gen), iPad Pro 11" (1. gen), iPad Air 4, iPad mini 6
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16", MacBook Pro 14" - 2021, MacBook Pro 16" - 2021

Product declaration