Home office Home office

Нема да изоставиш ништо со твојот нов Apple уред.
Работи од било каде. Твојот Apple екосистем ќе биде твојот водич.

Зошто Mac?

Моќ со која големите работи стануваат реалност.

Mac веќе со децении ги поттикнува најголемите светски инженери, уметници, научници, дизајнери и музичари. Истото важи и за студентите. Секој Mac има доаѓа со голема моќ за амбициозни идеи. Високи перформанси на графика и процесори, напредна меморија и Retina екран што го одзема здивот, собрани на едно место за користење на професионални апликации за сечија страст.

iSTYLE Додатоци

Ние се грижиме за основите.

Додатоците не само што можат да Ви помогнат да ги персонализирате Вашите Apple производи, туку и ќе Ви помогнат да го извадете максимумот од нив. Сега прегледајте ја нашата листа на iSTYLE додатоци. Адаптери, кабли и полначи, се погриживме за сè.

Адаптери и кабли.

Надополнете го Вашето искуство.

Избери од нашата листа на врвни додатоци, за да го извлечете максимумот од Вашите производи. Било да се работи за работа, учење или забава со вистинските додатоци ништо неможе да те попречи.

Комфор

За подобра домашна работна средина.

Од суштинско значење е да се чувствувате како дома во вашето работно опкружување со цел ефикасно да работите. Избравме неколку додатоци кои ќе ви помогнат да го претворите вашиот дом во канцеларија.

Зошто iPad?

Работи на повеќе од една апликации. Истовремено.

Најчесто на Вашата работа и се потребни повеќе апликации. Со iPadOS Вашиот iPad се претвора во мултитаскинг машина. Може да направите презентација и да фаќате белешки, истовремено со Split View. Исто така можете и да ги прегледате економските трендови на Safari додека ги прикажувате со графикони во Pages. Едноставно со Slide Over Вашите апликации се секогаш спремни. Користите го и Dock-от за да ги користите и апликациите и проектите отворени од неодамна и да преминувате од една на друга апликација. Со новите интуитивни гестови Вашата работа останува едноставна.

iPad Mini
iPad Mini
26.990 МКД

Достапен производ

SIDECAR

Твојот iPad може да биде втор екран на твојот Mac со Sidecar.

Со Sidecar, можеш да го користиш твојот iPad како екран што го продолжува или е огледало на твојот Mac екран во 2 чекори.

Кликни на AirPlay од мените на твојот Mac, а потоа избери го твојот iPad како опција.

Сега веќе твојот iPad треба ја прошири работната површина на твојот Mac. Можете да ги префрлите отворените прозорци и едноставно да го користите како и секој друг дисплеј. Оваа опција претставува и одличен начин со која можете да го споделите Вашиот екран и со останатите.

Исто така на овој начин можете директно да го користите Apple Pencil додека работите на Вашиот компјутер. Само префрлете го активниот прозорец на Вашиот iPad и веќе сте спремни да го забележите она што го сакате.

Фокус

Музика и конференциски повици.

Во бучна домашна средина може да биде тешко да се концентрирате на работата. Со слушалките од нашата понуда лесно ќе можете да примате конференциски повици или да слушате предавања, непречено.

Зошто Apple TV?

Apple TV. Големите идеи стануваат огромни.

Кога ќе го поврзеш Apple TV со твојот HDTV или проектор воведуваш нов начин на работа заедно со твоите студенти. Лесно водете ја наставата додека се движите во училницата со цел да обезбедите и индивидуална поддршка. Или охрабрете го студентот да ја сподели својата работа која може да ја сподели веднаш од сопствениот iPad или Mac.

Работи од дома.

Сè што ти е потребно за работа од дома.

Супер бесплатни Apple апликации.

Pages, Numbers и Keynote лесно ќе ги заменат Вашите Microsoft Office апликации. Додека со GarageBand, iMovie и Photos Вашата креативност ќе биде на завидно ниво.

Комуникација.

Комуникацијата никогаш не била толку лесна.

Messages

Messages

Испратете неограничен број на пораки на било кој Apple уред, користејќи ја истата апликација.

Mail

Mail

Лесно управувајте со Вашата електронска пошта, моќна апликација која работи со многу сервиси како iCloud, Gmail, Yahoo, AOL, и Microsoft Exchange.

Slack

Slack

Slack е местото каде што работата тече. Mесто каде што луѓето што ви требаат, информациите што ги споделувате и алатките што ги користите се собираат на едно место.

Skype

Skype

Со Skype лесно останувате во контакт. Збори, допишувај се, колаборирај. Аудио и HD видео повици, споделување на екран, снимање на разговор и приватни конверзации.

Фокус и тимска работа.

Апликации кои ќе ти помогнат да се фокусираш и работиш во тим.

RescueTime

RescueTime

Најдете го вашиот идеален баланс на работа и приватен живот. Блокирај страници. Неделен извештај. Поддршка за вкрстена платформа. Постави цели. Детални извештаи. Следете offline активности.

Be Focused

Be Focused

Be Focused ви овозможува да работите завршувајќи со одделни задачи помеѓу дискретни интервали, разделени со кратки паузи.

iCloud Drive

Секоја датотека што ја чувате во iCloud Drive може да се сподели со пријателите, семејството и колегите само со испраќање на линк. iCloud Drive исто така ви овозможува пристап до датотеки од вашиот Mac на вашиот iPhone или iPad. Сè е автоматски.

Trello

Бесконечно флексибилен. Неверојатно лесен за употреба. Одлични апликации за мобилни телефони. Бесплатно е. Trello следи сè, од големата слика до минутните детали.