SATECHI Type C-Type A USB Adapter/Space Gray

SKU
ST-TCUAM
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

SATECHI Type C-Type A USB Adapter/Space Gray

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Satechi
Weight
0.0200
EAN code
879961005436
Боја
Space Gray
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019)
Compatibility
MacBook Pro Retina 13", MacBook Pro Retina 15", MacBook

Product declaration