Wireless Charging Case for AirPods

SKU
MR8U2ZM/A

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 

Достапност

Детали

Безжично куќиште за полнење кое ќе Ви овозможи лесно безжично полнење. Сега полнењето на Вашите AirPods и куќиштето е лесно, само поставете го куќиштето на безжичен Qi полнач. LED индикаторот го покажува статусот на батеријата и се наоѓа од предната страна. Кога пак ќе немате на дофат безжичен Qi полнач, можете лесно да ги наполните Вашите слушалки со Lightning конекторот, позициониран на долниот дел од куќиштето. Ова куќиште работи со сите генерации на AirPods.

Дополнително:

  • направена од Apple
  • AirPods лесно се поставуваат во куќиштето
  • куќиштето лесно се полни со Qi безжичен полнач или со Lightning конектор

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1600
EAN code
190198659538
Боја
White
Големина
No
AirPods компатибилност
AirPods 1, AirPods 2, AirPods Wireless charging
Compatibility
AirPods

Product declaration