Apple Lightning to SD Card Camera Reader

SKU
MJYT2ZM/A
 

Достапност

Слични производи

USB-C Woven Charge Cable (1m)
USB-C Woven Charge Cable (1m)
1.790 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to USB3 Camera Adapter
Apple Lightning to USB3 Camera Adapter
3.490 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to VGA Adapter
Apple Lightning to VGA Adapter
4.190 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to USB Cable (0.5 m)
Apple Lightning to USB Cable (0.5 m)
1.790 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to USB Cable (2 m)
Apple Lightning to USB Cable (2 m)
2.490 МКД

Достапен производ

Apple Digital AV Adapter
Apple Digital AV Adapter
Special Price 2.190 МКД
Regular Price 2.500 МКД

Достапен производ

Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
Apple USB-C to 3.5 mm Headphone Jack Adapter
690 МКД

Достапен производ

Apple Lightning Digital AV Adapter
Apple Lightning Digital AV Adapter
4.190 МКД

Достапен производ

Apple Lightning to USB Camera Adapter
Apple Lightning to USB Camera Adapter
2.490 МКД

Достапен производ

Apple iPad Dock Connector to VGA Adapter
Apple iPad Dock Connector to VGA Adapter
Special Price 1.390 МКД
Regular Price 1.900 МКД

Достапен производ

Детали

Со Lightning на SD Card Camera Reader, лесно е да се превземат слики или видеа од вашиот дигитален фото апарат на вашиот iPad или iPhone, така што можете да ги видите на убавиот Retina дисплеј или да ги споделите со вашето семејство и пријатели. Откако ќе ја вметнете SD картичката во адаптерот, вашиот iPad или iPhone автоматски ќе ја отвори апликацијата Photos, која ги организира вашите фотографии во моменти, колекции и години. Lightning на SD Card Reader поддржува стандардни формати на фотографии, вклучувајќи JPEG и RAW, со SD и HD видео формати, вклучувајќи H.264 и MPEG-4.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
888462314510
Боја
White
Модел
No
Големина
No
Connectivity
Lightning
Length
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
Lightning
iPhone компатибилност
iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone SE (2. gen), iPhone Xʀ, iPhone Xs Max, iPhone Xs, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s or later, iPhone 5/5s/SE, iPhone 5s/SE, iPhone 5c, iPhone 5
iPad компатибилност
iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen), iPad Pro 10.5", iPad Pro 9.7", iPad Air 3, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 5, iPad mini 4, iPad (9th gen), iPad (8th gen), iPad (7. gen), iPad (6. gen - 2018), iPad (5. gen - 2017)
iPod Compatibility
iPod touch (6th gen.), iPod touch (5th gen.)
Што има во кутијата?
Lightning to SD Card Camera Reader

Product declaration