Smanos WiFi алармен систем - бел

SKU
W020

Избраниот уред моментално го немаме на залиха.
Кликни го копчето "МЕ ИНТЕРЕСИРА" и ние ќе те известиме кога уредот ќе биде повторно достапен.

 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали


WiFi алармен систем
Безбедностa e поедноставена. W020 е подготвен за работа веднаш штом ќе го поврзете на вашиот WiFi рутер. Додадете безжични сензори и додатоци во системот директно на апликацијата на било кој паметен телефон во секое време како сакате, бидејќи вашата безбедност или потребите на паметни домови се развиваат. smanos W020 е идеален за резиденции, SOHO и мали продавници.
Безбедност
smanos W020 доаѓа со футуристички заоблен дизајн и симплистичка елеганција, така што се вклопува во речиси секој вид на станбен декор. Дискретната безбедност што едноставно работи е бесценета.
Интуитивно работење
smanos W020 останува верен на апликацијата. Едноставно вклучете го напојувањето, преземете ја бесплатната апликација за iOS или Android, поставете WiFi со Smart Link, додајте и спарете ги безжичните сензори или додатоците и излезете од Вашиот дом комплетно спокојни! Системските маневри како што се волуменот на сирената и времето, одложувањата за излез и влез, дополнувањата или бришењата на сензорите и многу повеќе интуитивни поставки може да се направат со неколку упатства и славини на вашиот паметен телефон.
Лесно како еден, два и три.
Кој знаеше дека безбедноста може да биде вака секси? Без жици и без гужва, smanos W020 е паметен систем што ќе прирасне за вас и ќе расте со вас. Од контакти за врата / прозорец и PIR сензори за движење до детектори на поплави, гас и чад, сè е безжично и ќе оди каде и да сакате, со ленти од 3M, претворајќи го вашето безбедносно засилување во забавен проект.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Smanos
Weight
0.5000
EAN code
8718868403025
Боја
White
Модел
No
Големина
No
Connectivity
No
Капацитет
No
Бои
White
Димензија и тежина
117 x 118.5 x 40.5mm
Power
DC12V 500mA
Батерија
AA 1.5V LR6 x 4pcs

Product declaration