Apple Thunderbolt cable (0.5 m)

SKU
MD862ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

Детали

Технологијата Thunderbolt поддржува брз пренос на податоци со два независни канали од 10Gb / s. Технологијата Thunderbolt 2 може да ги поврзе двата канала за супербрз 20Gb / s. Користете го овој кабел за да ги поврзете уредите со Thunderbolt со Thunderbolt или Thunderbolt 2 приклучокот на вашиот Mac.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909630172
Боја
White
Модел
No
Големина
0,5 m
Length
No
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
Thunderbolt
Mac компатибилност
iMac, iMac 27" (2017), Mac mini (2018), Mac Pro (late 2013), MacBook Air 11" (2015), MacBook Air 13", MacBook Pro 13" (2012 or older), MacBook Pro 15" (mid 2012 or older)

Product declaration