Next One iPad 10.2 inch Scribble | Screen protector

SKU
IPD-10.2-PPR
 

Достапност

Детали

Дизајниран од NEXT ONE, заштитникот на екранот со текстура на хартија за iPad 10.2‘’ го штити екранот на iPad од гребнатини и масла додека ви дава вистинско чувство на хартија што ја помага креативноста. Тоа е најдобриот партнер за iPad и Apple. Компатибилност: Специјално дизајниран за iPad 10,2 инчи (модел 2020 година, 8-ма генерација), iPad 10,2 инчи (модел 2019 година, 7-ма генерација). Материјал за текстура на хартија: нашата мат заштитна фолија со чувство на хартија е направена од висококвалитетен ПЕТ материјал, кој ви овозможува да цртате или пишувате на iPad. Дополнително, нашата професионално дизајнирана текстура на површината може да ја намали природната ерозија и да го минимизира абењето на врвовите на пенкалото. Совршен подарок за секој љубител на Apple. Пишување текстура на хартија: скицирањето или цртањето се чувствуваат како на хартија, работејќи во ера без хартија без губење на чувството за хартија. Со соодветно придушување, NEXT ONE Scribble Pen непречено се лизга на површината на iPad. Анти-отсјај, ултра-тенок, мат филм ефикасно го блокира отсјајот, го намалува напрегањето на очите и рефлексијата од екранот. Обезбедува удобно доживување при гледање дури и при силна светлина. Лесно се инсталира: Ви обезбедуваме комплетни алатки за инсталација и чекори за инсталација кои ви овозможуваат да ја завршите целата инсталација. По инсталацијата, заштитната фолија добро се лепи и не паѓа лесно, без меурчиња, отпорна на гребаници, против отпечатоци од прсти. Пакетот е вклучен 1x заштитник за екран, 1x комплет за чистење и пакет за малопродажба

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
NEXT ONE
EAN code
6427157001515
Материјал
Paper Like
iPad компатибилност
iPad (9th gen), iPad (8th gen), iPad (7. gen)
Тип на футрола
Screen Protector

Product declaration