Next One iPad 12.9 inch Scribble | Screen protector

SKU
IPD-12.9-PPR
 

Достапност

Детали

Дизајниран од NEXT ONE, заштитникот на екранот со текстура на хартија за iPad 12,9'' го заштитува екранот на iPad од гребнатини и масла додека ви дава вистинско чувство на хартија што ја помага креативноста. Тоа е најдобриот партнер за iPad и Apple. Компатибилност: Специјално дизајниран за iPad Pro 12,9 инчи (2017 модел 2nd Gen), iPad Pro 12,9 инчи (2018 модел 3rd Gen), iPad Pro 12,9 inch (2020 model 4th Gen), iPad Pro 12,9 inch (2021 model 5th Gen). Материјал за текстура на хартија: нашата мат заштитна фолија со чувство на хартија е направена од висококвалитетен ПЕТ материјал, кој ви овозможува да цртате или пишувате на iPad. Дополнително, нашата професионално дизајнирана текстура на површината може да ја намали природната ерозија и да го минимизира абењето на врвовите на пенкалото. Совршен подарок за секој љубител на Apple. Пишување текстура на хартија: скицирањето или цртањето се чувствуваат како на хартија, работејќи во ера без хартија без губење на чувството за хартија. Со соодветно придушување, NEXT ONE Scribble Pen непречено се лизга на површината на iPad. Анти-отсјај, ултра-тенок, мат филм ефикасно го блокира отсјајот, го намалува напрегањето на очите и рефлексијата од екранот. Обезбедува удобно доживување при гледање дури и при силна светлина. Лесно се инсталира: Ви обезбедуваме комплетни алатки за инсталација и чекори за инсталација кои ви овозможуваат да ја завршите целата инсталација. По инсталацијата, заштитната фолија добро се лепи и не паѓа лесно, без меурчиња, отпорна на гребаници, против отпечатоци од прсти. Пакетот е вклучен 1x заштитник за екран, 1x комплет за чистење и пакет за малопродажба

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
NEXT ONE
EAN code
6427157001546
Материјал
Paper Like
iPad компатибилност
iPad Pro 12,9" (6. gen), iPad Pro 12.9-in. (5th generation), iPad Pro 12,9" (2020), iPad Pro 12,9" (3. gen), iPad Pro 12,9" (2. gen), iPad Pro 12.9" (2. - 3. gen), iPad Pro 12.9" (1. gen)
Тип на футрола
Screen Protector

Product declaration