Satechi USB-C to USB 3.0 Adapter - Space Grey

SKU
ST-UCATCM
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Достапност

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Satechi
EAN code
879961008857
Боја
Space Gray
Connectivity
USB-C
MagSafe compatibility
No
Компатибилност - адаптер
USB 3, USB-C
Mac компатибилност
MacBook 12", MacBook Air M1, MacBook Air 13" Retina (2020), MacBook Air 13" Retina (2018), MacBook Pro M1, MacBook Pro 13" with Touch Bar (2020), MacBook Pro 13" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 13" non Touch Bar (2016-2017), MacBook Pro 15" with Touch Bar (2016-2019) , MacBook Pro 16", MacBook Pro 14" - 2021, MacBook Pro 16" - 2021

Product declaration