Apple Thunderbolt to FireWire Adapter

SKU
MD464ZM/A
 
Нудиме можност за плаќање на рати. Дознај повеќе >

Stock information

Бесплатна достава на сите нарачки со вредност над 2.990 МКД.

Детали

Лесно поврзете го вашиот Thunderbolt опремен Mac со FireWire уред со Apple Thunderbolt на FireWire адаптер. Мал и компактен, се поврзува со Thunderbolt приклучокот на вашиот Mac компјутер, кој ви дава FireWire 800 порта која снабдува до 7W за периферни уреди, како хард дискови и аудио уреди.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ

Производител
Apple
Weight
0.1000
EAN code
885909561278
Модел
No
Големина
No
End of life
No
Боја
бела
Mac компатибилност
iMac, MacBook Air 11" (Mid 2012 or newer) , MacBook Air 13" (Mid 2011-2014) , MacBook Pro 13" Retina (2013-2015)

Product declaration