Вреди ли да се надгради на iPhone 15?

Новиот iPhone е речеси тука, и е подобрен во многу аспекти, па од тука и прашањето треба ли да го замениш својот стар уред?

Новите iPhone модели се тука. Ајде да ги погледнеме новитетите.

Како што беше очекувано, Apple ни претстави нови производи, а крајот од оваа година не воопшто близу. Вчера, 13 октомври, објавена е новата генерација на iPhone модели и која како и секоја година не остави без здив.

Showcase: ART Mode - Shot on iPhone - iSTYLE

Фотографeрите од цел свет веќе со години снимаат зачудувачки фотографии со помош на iPhone. iPhone 11 Pro не е исклучок. Тој доаѓа со врвен систем од дури 3 камери кои овозможуваат “Portrait mode”, “Night mode” и “Ultra Wide” фотографии.

Apple го објави новиот 13-инчен MacBook Pro

Најпреносниот член на MacBook Pro семејството е надграден со импресивни спецификации и редизајнирана „магична“ тастатура

Најдобрите четири скринсејвери за Mac

Ако сакате нешто корисно или убаво како скринсејвер, вашето време пристигна! Во овој текст ќе ви покажеме селекција на одлични скринсејвери.

Steve Jobs - Човекот што го направи алуминиумот секси

Списокот на заслуги на Steve Jobs е доста долг. Еднa од нив е дека тој е човекот што повторно го направи алуминиум секси. Покојниот основач на Apple толку многу го сакаше алуминиумот, што дури и неговата супер јахта е направена од истиот материјал.

Како да ги откажете претплатите на вашите iOS и macOS уреди

Вашите апликации за iPhone, iPad или Apple TV можат да понудат купувања во рамки на апликациите и опции за претплата што може да ги иритираат корисниците кои не се толку добро информирани за лавиринтот на iTunes Store. Во овој текст, ќе ги поминеме сите важни опции на кои треба да внимавате, за да не трошите пари непотребно.

Што да инсталирате на нов Mac?

Секогаш e возбудливо да го градите својот дигитален животен простор. На сите оние кои имаат Mac компјутери, лесно им е да ги префрлат своите податоци, поставки и апликации. Во другите случаи, мора да почнете од нула.

Вонредна вест: Ова е новиот iPhone SE!

Како што се очекуваше, Apple го објави својот најнов iPhone на кој се чекаше веќе подолго време. Се работи за навистина моќен телефон спакуван во веќе познатиот дизајн, кој ќе биде фаворит на многумина!

Девет работи на кои треба да се навикнете како нов Mac корисник

Сите промени се тешки на свој начин. Сепак, најтешки се оние кои ве приморуваат целосно да ги промените некои свои стари навики. Во овој текст ќе ве запознаеме со сите новитети, со кои секој корисник мора да се сретне кога ќе одлучи Windows да го замени со macOS.

Како да пристапите до изборот на емотикони кога на iPad работите со физичка тастатура?

Smart Keyboard и Smart Keyboard Folio тастатурите на Apple го поседуваат копчето Globe за брз пристап до таканаречниот Emoji Picker, во кој можете да го пронајдете саканиот емотикон кога пишувате порака. За жал, најновата Magic тастатура на Apple, како ни тастатурите од другите производители ја немаат оваа опција. Еве како да дојдете до емотикон кога користите физичка тастатура на својот iPad уред...

Како да ги видите лозинките на Wi-Fi мрежите на кои сте поврзани преку iPhone или iPad?

Голем број корисници употребуваат разни апликации за чување на лозинки, додека има и такви кои и натаму го користат iCloud Keychain. Меѓутоа, ништо од тоа нема да ви помогне да се поврзете на одредена Wi-Fi мрежа, доколку претходно негде не сте ја запишале лозинката за пристап.

Items 1 to 12 of 189 total

Page